Könyvünk a mindenkori komolyzenét, mint a világmindenség koncentrált tükörképét, a kozmikus értelemben vett „nagy egész” zenei – formatani modelljét mutatja be. Ennek érdekében összefüggéseket tár fel a kvantumfizika, fizika, matematika, fraktálgeometria, biológia, genetika, orvostudomány, kronomedicina, filozófia, szimbolika, építészet, képzőművészetek, irodalom; valamint a zenetudomány, formatan, klasszikus összhangzattan szabályszerűségei között.
A legújabb tudományos felfedezéseket tárja az olvasó elé a világegyetem és a zene kapcsolatáról, mindenki számára érthető nyelven. Nem kevesebbre vállalkozik ez által, mint hogy felkeltse az emberekben a komolyzene befogadása iránti vágyat, növelje a klasszikus zene általános megbecsültségét.
Az egymástól látszólag távol álló tudományágak és a klasszikus zene közötti hasonlóságokat, analógiákat az ismeretterjesztő irodalom könnyed stílusában mutatja be, sok színes képpel illusztrálva. A zene formatani – harmóniai fejlődésével foglalkozó fejezetek könnyebb feldolgozása érdekében a szemléltető kottaképekhez CD-melléklet is társul.
Aki most ismerkedik a klasszikus zenével, annak számára is érthető a szakmai tartalom, amelyet a könyv a zeneiskolai alapoktól kezdve vezet végig.
Részletek a könyvből:
Ki tudja hasznosítani „A Zene Mátrixa” című könyvet?
- A zenével most ismerkedő diákok, felnőttek, akik a jövő koncertlátogató közönségévé, a klasszikus zene rajongóivá válhatnak az új információk birtokában.
- Minden zeneművész, aki szívesen pillant be a tudomány kulisszái mögé, keresve a zeneművészet legmélyebb értelmét, s a könyvben megtalálva mindannak a tudományos igazolását, hogy miért olyan fontos az ember számára a zenei nevelés, miért olyan kivételes az, aki zeneművészettel táplálja saját és mások lelkét.
- Zenei pályára készülő fiatalok, akik számára a könyv tartalmazza mindazt a formatani ismeretet, ami a közép- és felsőfokú továbbtanulás felvételi követelményeiben szerepel.
- Zenetanárok, akik ötletet kaphatnak a könyvből arra, hogyan tegyék korszerűvé a klasszikus zene megismertetését a „ma gyermekével”, illetve a formatani – harmóniai – zeneirodalmi fejezeteket felhasználhatják a tantervi anyag szemléltetéséhez az általános iskolák és gimnáziumok énekóráin, az alap- és középfokú művészeti iskolák szolfézs-zeneelmélet, zeneirodalom és hangszeres óráin.
Minden olvasó megértheti a könyvből szerzett ismeretek alapján, milyen zenét használhat testi – lelki – szellemi épülésére, és milyen zenétől ajánlatos óvakodnia!
Mindezt ma már nem pusztán az érzéseinkre hagyatkozva állítjuk, hanem tudományos kutatások eredményei támasztják alá! Az értékes zenéről vallott több ezer éves tudás nyert bizonyítást napjainkra. Éljünk ezzel a tudással, fordítsuk saját egészségünkre!